Проект впроваджується за підтримки Швейцарської Конфедерації.

У серпні 2012 року «Український фонд «Благополуччя дітей» у співпраці з Muuvit Health and Education Oy Ltd. розпочав реалізацію проекту "Адаптація програми Muuvit", фінської освітньої програми та програми популяризації здоров'я, зокрема рухової активності дітей. Проект впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.

muuvit logo

Проект має на меті розпочати програму Muuvit в Україні та передбачає:

  • запуск україномовної сторінки сайту програми Muuvit;
  • розробку концепції впровадження програми в Україні;
  • пілотування програми Muuvit;
  • залучення партнерів (як державних так і неурядових організацій) до подальшого впровадження програми в Україні.

Тривалість проекту: серпень 2012 р. - січень 2013 р.

Актуальність проблеми обумовлена тим фактом, що збереження здоров’я дітей та молоді залишається нагальною проблемою для України, оскільки протягом останніх десятиріч спостерігається погіршення здоров’я дітей усіх вікових груп. Особливої уваги заслуговують діти шкільного віку, стан здоров’я яких значно погіршується протягом шкільного навчання. За даними НАМН України, захворюваність дітей шкільного віку за останні десять років зросла майже на 27%. Так, якщо в першому класі вже налічується більше ніж 30% дітей, які мають хронічні захворювання, то до п’ятого класу їх кількість зростає до 50%, сягаючи в дев’ятому 64%. А загалом лише у 7% українських школярів спостерігається задовільний функціональний стан організму (з доповіді голови Державної служби молоді та спорту Равіля Сафіулліна на нараді керівників спортивних установ, м.Київ, 31 січня 2011 року – детальніше http://www.rbc.ua/ukr/newsline/show/zabolevaemost-detey-v-ukraine-za-10-let-vozrosla-na-27---31012012113800).

Одним з головних чинників, що сприяють погіршенню здоров’я дітей, поруч їз зростанням шкільних і соціальних навантажень, є недостатній рівень фізичної активності дітей. За численними даними ВООЗ, фізична активність є одним з головних чинників, що забезпечують психічне та фізичне здоров’я людини (http://www.who.int/dietphysicalactivity/factsheet_recommendations/en/index.html). Згідно з науково обґрунтованими нормами дитина середнього шкільного віку повинна мінімально пройти-пробігти-подолати дистанцію в сім кілометрів за добу, а також гуляти-бавитися — просто перебувати на свіжому повітрі не менше трьох годин на добу. Найпростіші підрахунки показують, що сучасний школяр не виконує і п’ятої частини науково обґрунтованих вимог стосовно рухового режиму, що сприяє розвитку захворювань серцево-судинної системи, формуванню патології кістково-м’язової системи, ендокринних порушень і проблем щодо репродуктивної функції у подальшому.

Програма Muuvit — це гра, котра за допомогою віртуальної подорожі спонукає школярів до більшої фізичної активності та досягнення поставлених цілей разом з однокласниками. Водночас дана програма є міжнародною платформа для популяризації здоров’я та надихає дітей вести здоровий образ життя. Програма Muuvit була розроблена в Фінляндії та впроваджується в цій країні вже більш 12 років. У Фінляндії програма охопила понад 380 000 дітей віком від 6 до 12 років. Програму також було впроваджено у Англії, США, Саудівській Аравії, Польщі, Германії та Швейцарії.

Сенс гри Muuvit полягає в тому, щоб клас здійснив віртуальну подорож містами Європи. Подорож можна розпочати з будь-якого міста Європи, діти самі визначають з якого міста розпочати подорож та до якого міста вони мандруватимуть. Для того, щоб здійснити подорож, кожна дитина має бути фізично активною та рухатись якомога більше протягом дня. За кожні 10 хвилин руху дитина отримує 1 бал, який відмічається у спеціальній картці. Бали всіх дітей класу підсумовуються та переводяться у віртуальні кілометри. Таким чином, чим більше кожна дитина класу рухається, тим швидше вони здійснюють подорож. Гра триває протягом 30 днів та може проводитись за один раз або її можна розділити на етапи протягом трьохмісячного періоду.

Контактна особа: Хомутініна Тетяна, координатор проекту.